1639643372_1vr4DadI.jpeg Kas jāzina makšķerniekam, lomu uzskaitelicenču tirdzniecības kārtība

Licence derīga licencē norādītajā laika periodā makšķerēšanai makšķerēšanai Mergupes un Sudas upes licencētās makšķerēšanas zonās.

Licencētās makšķerēšanas zona Mergupē atrodas Siguldas novada administratīvajā teritorijā, sākot no Brūnu HES uzpludinājuma aizsprosta (koordinātas 56°58'41.6"N 24°58'23.8"E) uz augšu pret straumi līdz Mālpils pagasta robežai (koordinātas 57°00'28.3"N 25°05'44.1"E), bet Sudas upē licencētās makšķerēšanas zona ietver Mālpils Centra ūdenskrātuvi un Mālpils HES ūdenskrātuvi, kā arī Sudas upes posmu, sākot no Centra ūdenskrātuves (koordinātas 57°00'28.7"N 24°56'29.9"E) virzienā uz augšu pret straumi līdz Buku ūdenskrātuves aizsprostam (koordinātas 57°02'03.5"N 24°56'28.0"E).

Makšķerēšanas noteikumi

Makšķerēšanai jānotiek saskaņā ar Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumiem Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” un Siguldas novada pašvaldības domes 2023. gada 20. jūlija saistošiem noteikumiem Nr. 11 “Par licencēto makšķerēšanu Mergupes un Sudas upes licencētās makšķerēšanas zonās”, ievērojot tajos noteiktās normas par makšķerēšanas rīkiem un to lietošanu, atļauto loma lielumu un pieļaujamo zivju garumu, vispārējiem makšķerēšanas aizliegumiem un makšķernieka pienākumiem, ar šādiem papildus ierobežojumiem:

  1. Licencētā makšķerēšana atļauta:
  • no krasta, izmantojot 4 m tauvas joslu;
  • no laivas un citiem ūdens transportlīdzekļiem;
  • iebrienot ūdenī;
  • no ledus.
  1. Vienam makšķerniekam lomā aizliegts uzglabāt un paturēt:
  • karpas, līņus, plaužus (brekšus), kuru svars ir lielāks par 3 kg katrai zivij;
  • vairāk kā 1 karpu;
  1. bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 12 gadiem bez pieaugušo klātbūtnes aizliegts makšķerēt no laivas un citiem ūdens transportlīdzekļiem;
  2. vides aizsardzības prasības tauvas joslā. Tauvas joslā aizliegts:
  • iebraukt ar automašīnām, izņemot autotransporta novietošanu īpaši ierīkotās stāvvietās, bet uz privātām zemēm – tikai ar piekrastes zemes īpašnieka atļauju;
  • kurt ugunskurus, izņemot speciāli iekārtotas vietas, kurās tas atļauts ar līdzi atvesto kurināmo;
  • lauzt kokus un krūmus, bojāt zaļo zonu;
  • piegružot Mergupes un Sudas upju un uz tām esošo ūdenskrātuvju piegulošo teritoriju, mest ūdenī stikla, plastmasas un citus atkritumus;
  • celt teltis vai apmetnes, izņemot īpaši norādītas vietas.

Makšķerniekam, kurš nodarbojas ar licencēto makšķerēšanu, ir jābūt klāt dokumentam, kas ļauj identificēt personu un tās vecumu (fotogrāfija, vārds, uzvārds un personas kods), licencei, kā arī attiecīgajā laika periodā derīgai makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību kartei, ja makšķernieks ietilpst to personu skaitā, kurām tādai ir jābūt saskaņā ar Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumiem. Personām ar invaliditāti vecumā no 16 līdz 65 gadiem jābūt klāt invaliditātes apliecībai;

Makšķernieki ir atbildīgi par savu personisko drošību makšķerēšanas laikā.

Lomu uzskaites kārtība, Kā iesniegt licences lomu atskaiti?

Visiem licenču īpašniekiem, neatkarīgi no tās veida, obligāti jāreģistrē savus lomus, norādot datumu, zivju sugu, loma lielumu (zivju skaitu) un svaru.

📌 Informācija par gūto lomu jāiesniedz 5 (piecu) dienu laikā pēc licences derīguma termiņa beigām. Lomu pārskats/atskaite iesniedzama arī gadījumos, ja loms nav gūts/nav paturēts vai licence nav izmantota.

📌 Visu veidu makšķerēšanas licenču īpašnieki, kuri laikā nebūs iesnieguši lomu pārskatu, saņems paziņojumu uz licencē norādīto elektroniskā pasta adresi par nepieciešamību  ne vēlāk kā 14 dienu laikā iesniegt loma pārskatu.

📌 Ja minētajā termiņā lomu pārskats netiks iesniegts, licencētās makšķerēšanas organizētājs par konstatēto pārkāpumu informēs zivju resursu aizsardzības un uzraudzības iestādes;

Makšķerēšanas licenču iegādes kārtība:

  1. persona drīkst iegādāties makšķerēšanas licenci citai personai, norādot tās vārdu, uzvārdu, personas kodu.
  2. Latvijas valsts piederīgiem, iegādājoties makšķerēšanas licenci, ir jānorāda personas kods, bet citu valstu pilsoņiem ir jānorāda personas identificējošā dokumenta numurs vai personas kods.
  3. vienai personai nevar būt vairāk par 2 (divām) aktīvām licencēm bez loma atskaites. Personai nav iespējams iegādāties Licenci, kamēr nav noslēgta iepriekš iegādāta licence. Licence tiek noslēgta ar brīdi, kad iesniegts nolikumā paredzētais loma pārskats (atskaite).
  4. licences derīguma termiņš sākas 15 minūtes pēc tās iegādes.

Neizmantoto vai sakarā ar pārkāpumiem izņemto licenču vērtība makšķerniekam netiek atmaksāta!

! Elektroniskā makšķerēšanas licence tiek izgatavota pēc patērētāja norādījumiem un ir personalizēta, tāpēc uzsākot preces pasūtīšanu, apliecināt, ka esat iepazinies un piekrītat, ka precei nevarat izmantot likumā paredzētās atteikuma tiesības, pamatojoties uz Ministru kabineta 2014.gada 20.maija noteikumu Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu” 22.3. punkta nosacījumiem.