Asaris

1634990352_d6LaWv9y.jpeg
Minimālais pieļaujamais garums paturēšanai lomā (asarim, kas noķerts Baltijas jūras un Rīgas jūras līča ūdeņos;): 19 cm;
Atļautais lomā paturamo zivju svars vienai personai:
  • Iekšējos ūdeņos - 5kg
  • Baltijas jūras vai Rīgas jūras līča ūdeņos, – 10 kg
  • Licencētās makšķerēšanas vietās paturamo zivju skaits, izmērs un prasības var atšķirties!

Asaris ir viena no visbiežāk makšķernieku lomos sastopamajām zivīm. Asaris sastopams gan Latvijas saldūdeņos, gan jūras piekrastē. Ķermenis slaids, sāniski saplacināts. Uz žaunu vākiem atrodas atpakaļvērsti kaula dzeloņi. Zvīņojums asarim ir raupjš un blīvi piegulošs, uz muguras divas spuras. Ķermeņa un spuru krāsojums ir košs, krūšu un muguras spuras parasti dzeltenas, reizēm sarkanas. Zivs ķermeņa pamatkrāsa ir zaļgandzeltena, ar manāmi tumšākām, platām šķērssvītrām, to skaits parasti ir robežās no 5 līdz 9.  Asarim raksturīgi, ka ķermeņa krāsa var atšķirties atkarībā no apdzīvojamās vides. Piemēram, asari, kuri dzīvo smilšainos piejūras ezeros un jūras piekrastē būs ļoti gaisī, savukārt asaris, kurš mīt purva ezeriņā, iespējams būs gandrīz melns.

Plēsīga zivju suga, kas dzīvo individuāli vai nelielās grupās, visbiežāk grupējoties pēc vecuma. Asaris ir aktīvs visu gadu, ziemā uzturas lielākā dziļumā. Nārsto vidēji agri pavasarī seklās, ar ūdensaugiem aizaugušās vietās. 

Asara garums vidēji ir no 10 - 40cm, bet svars vidēji līdz 1.5 kg, parasti mazāk. Asaris var sasniegt pat 15 gadu vecumu. 

🏆 Latvijas rekords: 2.15 kg, noķerts 2003.gadā Cepša ezerā.

 
 
Avoti:
Pazīsti Latvijas zivis, Gandrs, 2017.
Ministru kabineta 22.12.2015. noteikumi Nr. 800 “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi”
http://www.lmsf.lv/par-lmsf/latvijas-rekordzivis